środa, 12 czerwca
Shadow

Co zrobić, gdy zamek w drzwiach się zaciął?

Podstawowym zadaniem zamka w drzwiach jest zapewnienie ochrony mienia, bezpieczeństwa oraz prywatności domowników. Zdarza się jednak, że mechanizm z różnym powodów zaczyna szwankować, co przy braku odpowiednich działań podjętych na czas może doprowadzić do jego zacięcia się. Jak postąpić, gdy dojdzie do tego rodzaju nieprzyjemnego zdarzenia?

Problemy z zacinającym się zamkiem w drzwiach

Podobnie jak każde inne urządzenie, tak i zamek drzwiowy z czasem ulega zużyciu. Codzienna, zazwyczaj dość częsta eksploatacja urządzenia, a także działanie czynników zewnętrznych oraz narażenie na uszkodzenia mechaniczne związane z szarpaniem czy siłowym otwieraniem i zamykaniem drzwi, sprawiają, że po kilku latach od montażu zamek może zacząć szwankować. W takiej sytuacji warto przede wszystkim spróbować podjąć działania naprawcze, korzystając w profesjonalnego serwisu zamka w wykonaniu specjalistów z dobrej firmy ślusarskiej, takiej jak Pogotowie zamkowe. Z pełną ofertą firmy zapoznać się można na stronie: https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/. Naprawiony przez specjalistów zamek będzie mógł działać bezawaryjnie i w komfortowy dla użytkowników sposób jeszcze przez długi czas.

Zacięcie zamka w drzwiach – jak sobie z tym poradzić?

Jeśli zamek nie działał prawidłowo, a mimo to nie został naprawiony, może dojść do jego całkowitego zacięcia. Awaria zamka może sprawić, że nie można go otworzyć. W takim przypadku pojawia się konieczność znalezienia skutecznego rozwiązania umożliwiającego wybrnięcie z problemu. Można spróbować podjąć się samodzielnych prób otworzenia zamka, choć należy być przy tym bardzo ostrożnym. Wszelkie siłowe sposoby otworzenia mechanizmu czy zastosowanie ostrych narzędzi mogą jedynie przyczynić się do pogłębienia uszkodzenia, w efekcie czego nie da się naprawić zamka – konieczna stanie się jego wymiana na nowy.

Jeśli chcesz spróbować samodzielnie otworzyć zacięty zamek, bezpiecznym rozwiązaniem jest użycie specjalnego preparatu przeznaczonego do smarowania mechanizmu zamka. Smar może pomóc w poluzowaniu zamka, a tym samym obróceniu się klucza i otworzeniu drzwi. Gdy ten sposób zawiedzie, istnieje alternatywne, bardzo skuteczne rozwiązanie. Jest nim skorzystanie z pomocy ślusarza, który wykona usługę, jaką jest awaryjne otwieranie drzwi.

Profesjonalna pomoc ślusarska – szybki sposób na awarię zamka

Niezależnie od tego, z jakim problemem z zamkiem w drzwiach masz do czynienia, najskuteczniejszym sposobem na wybrnięcie z niego jest skorzystanie z pomocy Pogotowia zamkowego. Gdy zamek w dniach się zatnie, wezwany do wykonania zlecenia ślusarz dokładnie przeanalizuje sytuacje, dobierze odpowiednie narzędzia i w sprawny, bezpieczny sposób przeprowadzi awaryjne otwieranie zamków. Po zleceniu upewni się również, czy zamek działa w prawidłowy sposób, zapewniając klientom bezpieczeństwo w ich domu. Jeśli nie, może od ręki przeprowadzić naprawę lub wymianę zamka na nowy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − szesnaście =