poniedziałek, 13 maja
Shadow

Wiaty i altany z bali drewnianych – dlaczego warto postawić na naturalne materiały?

Altany lub wiaty z drewnianych bali są atrakcyjnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, które umożliwia korzystanie z dodatkowej przestrzeni w ogrodzie. Konstrukcje te, dzięki zastosowaniu odpowiednio przygotowanego drewna, są trwałe i odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Ich wyjątkowa estetyka sprawia, że ogród zyskuje wyjątkowego charakteru, a czas spędzony na świeżym powietrzu jest jeszcze przyjemniejszy.

Jakie funkcje może spełniać altana lub wiata z bali drewnianych?

Altana i wiata ogrodowa to nie tylko dodatek architektoniczny do przestrzeni zielonej. Spełnia wiele różnorodnych funkcji, które sprawiają, że użytkowanie ogrodu staje się jeszcze przyjemniejsze.

1. Miejsce wypoczynku – wiata lub altana ogrodowa to doskonałe miejsce do zrelaksowania się po ciężkim dniu. Wystarczy ustawić ławkę, huśtawkę lub wygodne fotele, by spędzić mile czas np. na czytaniu książki. W takim otoczeniu picie porannej kawy lub też po prostu spędzanie czasu w ciszy staje się niezwykle relaksujące. Zadaszona konstrukcja sprawi, że nawet w deszczową pogodę będziemy mogli cieszyć się pięknem natury. Stworzymy w ten sposób własną oazę spokoju, gdzie odnajdziemy chwilę ukojenia.

2. Miejsce spotkań towarzyskich – sezon wiosenny i letni sprzyja spotkaniom w gronie rodziny czy przyjaciół. Altana bądź wiata sprawią, że grillowanie lub kolacja na świeżym powietrzu staną się jeszcze przyjemniejsze. W takim przypadku nawet niespodziewana ulewa nie przeszkodzi we wspólnym celebrowaniu.

3. Ochrona mebli ogrodowych – bez względu na to, z jakiego materiału są wykonane nasze meble ogrodowe, niekorzystne warunki atmosferyczne mają negatywny wpływ na ich trwałość i estetykę. Ustawienie pod zadaszoną altaną lub wiatą zestawu mebli ogrodowych uchroni je przed wilgocią lub promieniowaniem słonecznym. Dotyczy to także okresu zimowego – w takim przypadku altana może służyć także jako miejsce do przechowywania np. narzędzi ogrodowych.

4. Element dekoracyjny – altana lub wiata ogrodowa jest nie tylko niezwykle funkcjonalna, ale także może stać się ozdobą ogrodu. Projekt i stylistyka dopasowana do charakteru przestrzeni zielonej sprawią, że ta konstrukcja idealnie się w nią wkomponuje. W ten sposób altana stanie się centralnym punktem ogrodu, nadając mu wyjątkowy charakter.

Altany i wiaty z bali drewnianych – jakie są ich zalety?

Drewno, jako materiał budowlany, jest wykorzystywany przez ludzkość od tysięcy lat. Ten wyjątkowy surowiec wciąż zachwyca swoimi właściwościami, dlatego decydując się na wiatę lub altanę ogrodową, to właśnie drewno jest to jeden z pierwszych naszych wyborów.

Jakie są jego zalety? Przede wszystkim – estetyka. Naturalna uroda drewna sprawia, że taka konstrukcja idealnie współgra z ogrodem, tworząc harmonijną całość. Altana lub wiata ociepli i wypełni otwartą przestrzeń, dzięki czemu nabierze nieco charakteru. Oprócz walorów wizualnych te niewielkie konstrukcje są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Bale drewniane są odpowiednio zaimpregnowane, dzięki czemu nie tylko posiadają wyjątkowy, ciepły kolor, ale także są zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem wilgoci czy promieni słonecznych. Warto pamiętać, że aby zachować piękny wygląd naszej altany bądź wiaty, należy zadbać o regularną konserwację drewna. Więcej o altanach, wiatach i pergolach z bali drewnianych znajdziesz na https://eurodom-debica.pl/oferta/altany-wiaty-pergole/

Gdzie najlepiej sprawdzą się altany i wiaty z bali drewnianych?

Altany ogrodowe są niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem. Sprawdzą się między innymi w miejscach takich jak: ogrody, ogródki działkowe, tereny rekreacyjne, parki. Dzięki ekologicznym materiałom drewniane altany idealnie komponują się z naturalnym krajobrazem, nie szpecąc go.

Wiaty mogą być stosowane zarówno jako konstrukcje wolnostojące, jak i przylegające do jednej ze ścian domu. Jest to także praktyczne rozwiązanie, gdy nie posiadamy garażu, a chcemy zabezpieczyć nasz samochód przed np. śniegiem czy promieniowaniem słonecznym. Podobnie jak altany, można je spotkać zarówno w ogrodach, jak i np. w ośrodkach rekreacyjnych. Ich otwarta konstrukcja sprawia, że bardzo często są stosowane jako zadaszenia grillów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =