poniedziałek, 13 maja
Shadow

Trendy w wyposażeniu łazienek – co warto wiedzieć przed zakupem?

Współczesna łazienka to prawdziwe centrum relaksu po ciężkim dniu. Tradycyjne rozwiązania wypierane są przez nowoczesne pomysły, zwiększające komfort i funkcjonalność pomieszczenia. Przedstawiamy najnowsze trendy w wyposażeniu łazienek, które warto znać, tworząc nową aranżację w swoim domu czy mieszkaniu.

Funkcjonalne trendy w wyposażeniu łazienek

Ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o kompleksowe wyposażenie łazienek (idź do sklepu https://www.lazienkiabc.pl/), są meble łazienkowe. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się te, z połyskującymi frontami. Takie rozwiązanie jest nie tylko modne, ale również i niezwykle estetyczne. Dużą wagę współcześnie przykłada się również do wyboru odpowiedniego lustra, które pojawia się w każdej łazience. Lustra mają zarówno prostokątny, jak i okrągły czy owalny kształt.

Popularnym rozwiązaniem jest również ich oświetlenie, dzięki czemu zwiększa się komfort użytkowania. Prawdziwym bestsellerem w wielu sklepach są również lustra podświetlane diodami LED, które umożliwiają różne natężenie oświetlenia. W nowoczesnych łazienkach to właśnie światło pełni funkcję dekoracyjną. Wiele osób rezygnuje więc ze światła sufitowego, na rzecz oświetlenia punktowego sprawiającego, że łazienka nabiera wyjątkowego charakteru.

nowoczesna łazienka

Niekonwencjonalne rozwiązania w nowoczesnych łazienkach

Podwieszane wc, nablatowe umywalki czy odchodzące od tradycyjnych rozwiązań baterie łazienkowe nie należą dziś do najbardziej niekonwencjonalnych rozwiązań. W kabinach prysznicowych zaczęły bowiem pojawiać się deszczownice, które mogą przyjmować różne kształty. Może to być np. deszczownica:

  • okrągła,
  • prostokątna,
  • kwadratowa.

Taka deszczownica może być również schowana w suficie, co jest dobrym rozwiązaniem w przypadku małej łazienki. Nowoczesnym rozwiązaniem są również bezkołnierzowe miski wc, w których nie gromadzi się brud i kamień. Dobrą jakość wprowadzają także elektroniczne rozwiązania. Idealnym przykładem takiego rozwiązania będą chociażby deski sedesowe, pełniące jednocześnie funkcję bidetu. Warto wprowadzić je do swojej łazienki, by stała się ona czysta i higieniczna.

Wanna czy prysznic – co sprawdza się w nowoczesnej łazience?

Armatura łazienkowa współcześnie przestała być nudna, a w ofercie renomowanych producentów znajduje się szeroki asortyment ciekawych produktów. Największym zainteresowaniem cieszą się współcześnie wolnostojące wanny, które w swojej ofercie ma niemalże każdy sklep z wyposażeniem łazienek. Wanny wolnostojące stwarzają wyjątkowe możliwości aranżacyjne, gdyż nie muszą być one ustawiane przy ścianie, co zachęca do niekonwencjonalnych rozwiązań. Ten element wyposażenia łazienki zakupić  można współcześnie w różnych kształtach, a skorzystanie z oferty zaufanych sklepów gwarantuje wysoką jakość rozwiązania.

W dalszym ciągu dużą popularnością cieszą się również kabiny prysznicowe, choć i tutaj współczesność naznaczyła swoją obecność. Coraz częściej pojawiają się bowiem prysznice bez brodzika, stanowiące ciekawy element aranżacji wnętrza. Co więcej, takie rozwiązanie sprawia, że odpływ wody następuje bezpośrednio do kanalizacji, a więc funkcjonalność twojej łazienki zostaje wyraźnie zwiększona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × jeden =