poniedziałek, 13 maja
Shadow

Po czym poznać, że wtryskiwacz w aucie uległ uszkodzeniu?

Wtryskiwacze to jedne z najważniejszych komponentów w silnikach wysokoprężnych, które odpowiadają za podawanie dawki paliwa do komory spalania. Niestety częstym problemem potrafią być ich awarie. Jak je rozpoznać i jakie są możliwości w zakresie ich usuwania?

Wtryskiwacze — jak działają, po czym rozpoznać ich awarie?

Awarię wtryskiwaczy w jednostce napędowej najszybciej rozpozna oczywiście mechanik. Niezbyt precyzyjną diagnozę można jednak postawić samodzielnie, rozpoznając symptomy typowe dla usterki tego komponentu. Niesprawne wtryskiwacze można rozpoznać na przykład poprzez spadek mocy auta. Samochód może też zacząć gasnąć na niskich obrotach, czy też bardzo mocno szarpać przy przyspieszaniu.

Objawów typowych dla awarii wtryskiwaczy jest znacznie więcej. Mowa też o mocnym dymieniu z rury wydechowej, głośnej pracy tego komponentu, czy też falowaniu obrotów. Problem jest taki, że wymienione symptomy mogą dotyczyć awarii innych części. Dlatego, aby otrzymać pewną diagnozę, lepiej wybrać się dobrego warsztatu, gdzie doświadczony mechanik będzie w stanie szybko rozpoznać awarię.

Co zrobić w razie awarii wtryskiwaczy?

W momencie usterki wtryskiwaczy mamy dwie opcje. Jedna to oczywiście wymiana tego komponentu. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że nawet jeden wtryskiwacz Cummins potrafi niemało kosztować. Dlatego lepiej zdecydować się na alternatywę, którą jest regeneracja tej części.

Jest to proces, który pozwala kompletnie odnowić wtryskiwacze i przywrócić im fabryczne parametry, a nawet i żywotność. Przy tym jest tańsza od zakupu kompletu nowych wtryskiwaczy. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli regeneracja ma przynieść maksymalne efekty, to musi zostać przeprowadzona prawidłowo.

Dlatego trzeba znaleźć odpowiedni warsztat, w którym można liczyć na fachową obsługę w trakcie naprawy wtryskiwaczy. Przykładem jest GK Diesel Service. W tym warsztacie wszystkie usterki są szybko i skutecznie usuwane, dzięki czemu jednostka napędowa może prawidłowo pracować przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + 19 =