środa, 17 kwietnia
Shadow

Krzesło z podłokietnikiem do kuchni – dlaczego to dobry pomysł?

Bardzo często kuchnia i jadalnia stanowią w naszych domach jedno pomieszczenie. To wygodne rozwiązanie, które pozwala oddzielić część służącą przygotowywaniu i spożywaniu posiłków od tej typowo wypoczynkowej, czyli salonu. Czy krzesło z podłokietnikiem to dobry pomysł w takiej sytuacji?

Czy warto mieć w kuchni tapicerowane krzesła?

To wyjątkowe pomieszczenie będące często centrum całego mieszkania, służy głównie sprawom technicznym, czyli przygotowywaniu posiłków. Jeśli zatem znajduje się w nim stół dla całej rodziny, to znajdujące się przy nim krzesła często są proste – bez podłokietników ani tapicerki. Dzięki temu są łatwiejsze do utrzymania w czystości. Jednak eleganckie salonowe modele tych mebli mogą wspaniale urozmaicić tę przestrzeń i sprawić, że będzie się jeszcze wygodniej siedziało podczas spożywania wspólnych posiłków z rodziną! Miękka welurowa tapicerka to rozwiązanie, które pomaga utrzymać siedziska i oparcia w czystości.

Krzesła z podłokietnikiem – jak dopasować je do stołu?

Najważniejsze przy wyborze tych mebli jest ich funkcjonalne dopasowanie do stołu. Krzesło z podłokietnikiem musi mieć taką wysokość, aby swobodnie dało się je wsunąć, podczas gdy nie będzie używane, a jego nogi muszą być kolorystycznie i materiałowo spójne z rodzajem blatu – najlepiej wybrać te drewniane w odpowiednim odcieniu. Jeśli chcesz, aby Twój salon oraz kuchnia z jadalnią były spójne stylistycznie, spraw, aby pikowany narożnik, który wybierzesz w strefie dziennej miał takie samo obicie, choć może ono wyróżniać się inną barwą.

Jak sprawić, by krzesła korespondowały z kanapą?

Dlaczego to takie ważne, aby jadalnia i salon były spójne stylistycznie? Ponieważ stanowią one bardzo ważną część domu, w której domownicy często spędzają razem czas. Warto postarać się, aby pikowany narożnik był wykonany z podobnego rodzaju materiału, co krzesła z podłokietnikiem znajdujące się w kuchni, nawet gdy te pomieszczenia będą od siebie wyraźnie oddzielone. Dzięki temu, nawet gdy są kolorystycznie różne lub mają inny wzór, będą ze sobą współgrały.

Jaki styl krzeseł do kuchni wybrać?

Współczesne trendy są dość zmienne, dlatego najlepiej kierować się przy urządzaniu kuchni z jadalnią swoim własnym gustem i ponadczasowością. Obecnie bardzo modne są pikowane narożniki w stylu Chesterfield, które świetnie pasują do wnętrz klasycznych, ale też glamour czy loftowych. Będą one dobrze korespondowały z krzesłami z podłokietnikiem znajdującymi się w kuchni, w najmodniejszych kolorach – musztardowym, szafirowym, szmaragdowym czy granatowym, ale też purpurowym lub pudrowym różu.

Dlaczego warto mieć krzesła z podłokietnikiem w kuchni?

Tapicerowane meble są bardzo wygodne i sprzyjają wypoczynkowi. Stawiając krzesła z podłokietnikiem w kuchni, możesz zyskać efekt komfortu podczas codziennych wspólnych posiłków i tym samym zachęcać do dłuższego celebrowania tego rodzinnego czasu. Wybierz najpiękniejsze modele z welwetową tapicerką i ciekawymi zdobieniami i dopasuj je do posiadanego stołu, ale także do kącika wypoczynkowego w swoim salonie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 − dwa =