piątek, 1 marca
Shadow

Jak zmienić kolor auta?

Samochód to coś znacznie więcej niż tylko maszyna służąca do przejazdu z punktu A do punktu B. To także wizytówka jego właściciela. Dlatego powinno zależeć nam na tym, by prezentował się jak najlepiej. Na to wpływ ma między innymi kolor karoserii. Jak zmienić go, gdy nam się znudzi i o czym wtedy pamiętać?

W jaki sposób można zmienić kolor samochodu?

Jak łatwo się domyślić, zmiana koloru auta nie jest prostym zadaniem. Karoseria to naprawdę spory kawałek metalu, na którym znajduje się lakier. Decydując się na tradycyjne przemalowanie, starą powłokę trzeba dokładnie zeszlifować, a karoserię oczyścić ze wszystkich zabrudzeń. Następnie konieczne jest nałożenie kilku warstw podkładu, lakieru o wybranej barwie, a także lakieru bezbarwnego, który zabezpieczy całość. Taka usługa jest dość droga, gdyż wymaga specjalistycznego sprzętu, a także umiejętności i oczywiście materiałów. Na szczęście są tańsze alternatywy.

Najlepiej sprawdzi się zmiana koloru auta za pomocą specjalistycznej folii. Jest ona nakładana dokładnie na całą karoserię i pozwala szybko zmienić jej barwę. Co ważne, nałożenie folii nie wpływa na stan lakieru. W ten sposób pozostawiamy sobie furtkę w postaci powrotu do oryginalnego koloru.

Dlaczego warto zmienić kolor auta za pomocą folii?

Oklejenie samochodu to jeden z najlepszych sposobów na zmianę koloru auta z wielu powodów. Przede wszystkim jest to metoda tańsza niż pełne lakierowanie. Ponadto oklejanie jest bezinwazyjne. W jego trakcie nie ingeruje się w stary lakier, więc nie zmniejsza to wartości auta. Jednocześnie nałożona folia to dodatkowa warstwa ochronna dla karoserii. Oryginalny lakier jest dzięki niej chroniony przed niewielkimi uszkodzeniami.

Folia chroni karoserię nie tylko przed rysami. Dzięki niej lakier nie wyblaknie przez promieniowanie UV. Nie trafią na niego także różne zabrudzenia po owadach, czy też pyłkach. Dzięki temu auto na dłużej pozostanie w dobrym stanie, a Tobie łatwiej będzie je sprzedać, gdy postanowisz zmienić swoje cztery kółka na nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 6 =