środa, 17 kwietnia
Shadow

Jak dbać o wnętrze samochodu?

Chcesz utrzymać swój pojazd w nienagannej kondycji? Musisz pamiętać, że dbanie o samochód to nie tylko regularny serwis i wymiana płynów eksploatacyjnych. Do listy czynności należy jeszcze dorzucić regularne czyszczenie wnętrza. Nie chcesz przecież doprowadzić do sytuacji, w której przykry zapach we wnętrzu samochodu uniemożliwia komfortową jazdę. Sprawdź, jak pielęgnować tapicerkę i inne podzespoły, a także które kosmetyki samochodowe są warte Twojej uwagi. Zapraszamy do lektury!

Odkurzaj fotele i elementy materiałowe

Chcesz doprowadzić wnętrze Twojego auta do porządku, lecz nie wiesz, od czego zacząć? Weź odkurzacz do ręki i rozpocznij usuwanie kurzu, piachu i zabrudzeń. Skoncentruj się na dywanikach podłogowych, a następnie przejdź do foteli i kieszeni w drzwiach. Pozbądź się wszystkich śmieci, które bardzo często zalegają w zakamarkach samochodu. Nawet najskuteczniejsze kosmetyki samochodowe nie poradzą sobie z usunięciem odoru, jeśli Ty nie zadbasz o pozbycie się przyczyny nieprzyjemnego zapachu.

Podczas odkurzania uważaj na drobne elementy wyposażenia, które łatwo uszkodzić podczas nieostrożnego sprzątania. Pod siedzeniami często znajdują się kable samochodowe, więc nie wpychaj tam na siłę rury od odkurzacza, jeśli napotkasz nawet niewielki opór.

Stosuj środki do pielęgnacji tapicerki

W przypadku większości nowoczesnych samochodów mamy do czynienia z drogim wykończeniem wnętrza, które wpisuje się w potrzeby kierowców. Wygląd kokpitu i tapicerki jest również ważną kartą przetargową przy późniejszej odsprzedaży. Aby nie uszkodzić materiału, stosuj wysokiej jakości kosmetyki samochodowe przeznaczone do usuwania brudu z powierzchni syntetycznych i skórzanych. Używaj delikatnych gąbek, które zmniejszą tarcie. Mycie tapicerki zawsze wykonuj po dokładnym odkurzeniu siedzeń. Dzięki temu wyeliminujesz źródło niepożądanego zapachu, lecz także zagwarantujesz sobie długotrwały efekt świeżości.

Zadbaj o czyste szyby

Estetyka wnętrza Twojego samochodu to nie tylko lśniące plastiki i zapach kosmetyków motoryzacyjnych. Pamiętaj, że bezpieczeństwo poruszania się po drogach publicznych zależy m.in. od dobrej widoczności. Masz wpływ na stan szyb, które nie powinny być pokryte odciskami palców i zalegającym kurzem. Zainwestuj w preparaty samochodowe do czyszczenia powierzchni szklanych, które usuną smugi i inne zanieczyszczenia.

Usuń kurz z kratek wentylacyjnych

W dalszej kolejności przystąp do oczyszczenia otworów wentylacyjnych. Użyj do tego niewielkiej szczotki, a następnie odkurz luźne pozostałości. Kup sprawdzone kosmetyki samochodowe o dowolnym zapachu, które mają właściwości antybakteryjne.

Kratki nawiewów to newralgiczne miejsce w każdym wnętrzu samochodu. Jakość wydobywającego się stamtąd powietrza ma bezpośredni wpływ na Twoje zdrowie, dlatego poświęć temu elementowi należytą uwagę.

Zapachy do samochodu – dlaczego warto je stosować?

Chcesz poprawić swój komfort i uprzyjemnić każdą podróż? Kup zapach do samochodu, który będzie neutralizował nieprzyjemne substancje i utrzymywał świeżość w aucie. Odwiedź stronę marki Moje Auto i wybierz kosmetyki samochodowe, które pomogą Ci utrzymać czystość w każdym wnętrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =