poniedziałek, 13 maja
Shadow

Grundfos – renomowany producent pomp obiegowych i cyrkulacyjnych

Przedsiębiorstwo Grundfos jest jednym z najlepszych producentów pomp obiegowych oraz cyrkulacyjnych na świecie. Posiadają szeroki asortyment różnego rodzaju pomp. Wszystkie pompy oferowane przez przedsiębiorstwo są wykonane z niezwykłą precyzją i starannością, co przekłada się na wysoką jakość ich wykonania oraz bezawaryjną prace przez wiele lat.

Pompy obiegowe i cyrkulacyjne Grundfos

Wśród rodzajów pomp wyróżnić można miedzy innymi pompy obiegowe oraz cyrkulacyjne. Są to urządzenia zaliczane do hydraulicznych maszyn przepływowych. W jednym i w drugim przypadku jest to rodzaj pompy wirowej odpowiedzialnej za wymuszenie obiegu cieczy w układzie zamkniętym. Pierwsze z nich wykorzystywane są w zamkniętych systemach centralnego ogrzewania natomiast drugie znajdują zastosowanie w systemach odpowiedzialnych za przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Pompy cyrkulacyjne stosuje się również wszędzie tam, gdzie niezbędny jest stały dostęp do ciepłej wody.

ogrzewanie

Popularne pompy Alpha2 Grundfos

Przykładem pompy obiegowej jest pompa ALPHA2. Przeznaczona jest do instalacji grzewczych oraz klimatyzacyjnych. Dużym atutem tego rodzaju pompy jest posiadanie trybu AUTOADAPT, dzięki któremu pompa jest w stanie automatycznie dostosować swoją prace do wymagań instalacji. Takie działanie znacznie zwiększa komfort pracy oraz obniża zużycie energii.  Z udoskonalonym silnikiem z magnesem trwałym i zaawansowaną hydrauliką pompa ALPHA2 może poszczycić się wskaźnikiem EEI równym 0.15.

Pompa cyrkulacyjna COMFORT Grundfos

Natomiast przykładem pompy cyrkulacyjnej jest pompa COMFORT 15-14 B PM. Ten rodzaj pompy przystosowany jest do ciepłej wody użytkowej. Posiada korpus z mosiądzu, dzięki któremu pompa odporna jest na korozje oraz czynniki zewnętrzne i jest w stanie pracować przez wiele lat bez konieczności martwienia się o jakąkolwiek awarię. Do zalet pompy zaliczyć można również regulacje temperaturową. Dzięki tej regulacji pompa utrzymuje temperaturę wody w zakresie indywidualnie ustalonym dla każdej instalacji, co ma również wpływ na oszczędzanie energii, gdyż pompa pracuje tylko wtedy, kiedy to konieczne. Pompa przeznaczona jest do domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych, w których zapewnia dopływ ciepłej wody do wszystkich rodzajów kranów. Warto również dodać, że wszystkie elementy pompy posiadają atest uprawniający do bezpiecznego kontaktu z wodą pitną. Pompa COMFORT 15-14 B PM jest niewielkich rozmiarów, a praca pompy jest niezwykle cicha i komfortowa.

Wszystkie pompy Grundfos https://proterm.sklep.pl/pompy-grundfos,cp1306,pl.html pochwalić się mogą prostotą montażu oraz bezawaryjną pracą przez wiele lat, dzięki wykorzystaniu najlepszych dostępnych na rynku materiałów przy produkcji.

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + dziewięć =